21
листопада
2009

Україні потрібне нове насіння!

    Як свідчать останні декілька років, погодні умови в Україні істотно змінилися. І виникає серйозна проблема, бо вітчизняне сільгоспвиробництво орієнтоване на певні агрокліматичні районовані території.

    Так було визначено в 60-ті й триває досі. Однак глобальні зміни клімату призвели до змін в агрокліматичному районуванні. Відбулися вони, за рахунок зростання теплозабезпечення рослин в вегетаційний період, тобто кількість тепла, яку може отримати рослина, значно збільшилась не тільки в південних районах, а й по всій території України. Без адаптації до таких кліматичних змін, ведення сільгоспвиробництва проблематичне. Зима стала м’якшою та коротшою. Середня температура зросла на 1,5-1,8оС на місяць, скоротилась тривалість зимового періоду.

    Весняний сезон значно коротший, тобто швидше відбувається перехід температури через межу +15оС, коли вже по суті настає літо, перехід до тепла відбувається майже на 2 тижні раніше. Для весни характерне повільне потепління в першій її половині, а в другій воно настає значно швидше. За рахунок цього подовжується літній період.

     Щоліта температура зростає на 0,2-0,3оС. Начебто й небагато, але з кожним роком усе частіше виникають засухи.

    Такі зміни приводять до того, що літні кліматичні умови в Україні будуть приблизно нагадувати кліматичні умови Болгарія, Північної Греції, країн колишньої Югославії. Тому, пропозиція насіння Сербської селекції від агрофірми «МНАГОР» є найбільш адаптованою до нових природно-кліматичних умов. Такі гібриди мають потужну та адаптовану до складних погодніх умов кореневу систему. Серед таких гібридів пропонуємо:

  •     гібриди соняшнику – Тиса, Тиса NEW (Казанова), Днестр, Днепр, Сержан, Сержан NEW, Зевс, Меридіан та ін.;
  •     гібриди кукурудзи – НС-205, НС-3014, НС-300, Кішкун-4230, Кішкун-4250, Подільський 274 СВ та ін.

    Щодо термінів вегетації та інших генетичних особливостей соняшнику та кукурудзи, то треба дослідити і встановити оптимальні умови посіву та збору, а також зміни в технології вирощування, строки внесення добрив і гербіцидів. Для того, щоб допомогти розібратись у цьому, агрофірма «МНАГОР» щороку проводить дослідні посіви.

    Так, дослідний посів на полях ТОВ «Краєвид Поділля» Барського р-ну Вінницької обл., демонструє можливості гібридів соняшника в складних погодньокліматичних умовах, коли за період весна-літо 2009 року випала рекордно мала кількість опадів.

    Проте результат – урожайність гібридів компанії „МНАГОР” на 5,3 ц/га перевищує середню урожайність по району, а найбільш посухостійкий гібрид – Сержан, перевищує цей показник на 9,6 ц/га.

    Враховуючи зміни, що відбуваються, можна стверджувати: вітчизняному сільгоспвиробникові необхідні посухостійкі сорти та гібриди з більш коротким періодом вегетації.

    Проте у кожному конкретному випадку спеціалісти компанії «МНАГОР» підберуть саме ті гібриди соняшнику й кукурудзи з відповідними господарсько-цінними характеристиками, що дозволяють отримувати оптимальний урожай за наявних ґрунтово-кліматичних умов і технологій.

Директор ПП "МНАГОР", Михайло Нагорняк

повернутися

Зателефонуйте мені!