31
липня
2013

Сівба озимого ріпаку

        Завданням аграріїв є якісна підготовка ґрунту до посіву, адже це дуже вимоглива культура. Озимий ріпак дуже добре реагує на оранку, тому варто відразу ж після збирання попередника почати готувати ґрунт, щоб до посіву він встиг осісти. Для прискорення осідання проводять оранку з котком. Передпосівну культивацію краще проводити ґрунтообробними комплексами типу РВК, «Європак», «Компактор», які ущільнюють під посівний шар та якісно розпушують посівний.

        Озимий ріпак вимогливий і до удобрення, адже для формування 1 ц насіння він витрачає 7-10 кг азоту, 3-4 кг фосфору, 8-15 кг калію, 5-8 кг кальцію. Важливим фактором формування високого врожаю якісного насіння є азотні добрива, неправильне застосування яких може навіть зашкодити.

        Фосфор сприяє утворенню добре розвиненої кореневої системи, збільшенню насіннєвої продуктивності і прискоренню дозрівання. 

        Калій сприяє формуванню більшої кількості насінин у стручках, підвищує масу 1000 насінин і вміст олії у насінні.

        На родючих ґрунтах азотні добрива під озимий ріпак не вносять, запобігаючи переростанню рослин до початку зими. Адже переростання погіршує зимостійкість та сприяє розвитку комплексу як бактеріальних так і грибкових хвороб, внаслідок чого спостерігається загибель посівів у ранньовесняний період. Азот восени перед або під час посіву доцільно вносити нормі 30 кг/га д.р. при пізніх строках сівби та якщо після попередника приорано велику кількість соломи. Решту розрахункової норми азотних добрив вносять навесні. Фосфорні і калійні добрива в повній розрахунковій нормі вносять під основний обробіток ґрунту або під передпосівну культивацію.

Науковий співробітник, агроном

Олександр Яковенко   

 тел. (067) 431-53-13

повернутися

Зателефонуйте мені!