12
листопада
2016

Вовчок – найбільша загроза для соняшнику

Що таке вовчок?

Вовчок – це паразитуюча рослина, що інфікує кореневу систему соняшнику і завдає значну шкоду продуктивності рослини, що може призвести до загальних втрат урожаю при значному уражені поля.

У цієї рослини відсутній листовий апарат, що не дає змогу проводити фотосинтез. Вона не розвиває нормальної кореневої системи, але формує орган, що називається гаусторія, який проникає у корінь рослини-господаря, поглинаючи з нього воду та поживні речовини.

Ураження, яке швидко поширюється

Перший звіт про серйозне ураження вовчком соняшниковим був занотований в Росії у місті Воронеж в 1866 році. Пізніше паразит поширився по всьому Причорномор’ю та Середземномор’ю. В Україні близько 70% території, де вирощується соняшник, інфіковано вовчком.

Виклик для системи захисту

Є кілька елементів, які заважають боротьбі з вовчком. Він розвивається під землею і, коли пагони з’являються, значна шкода вже завдана. Вовчок формує велику кількість насіння, яке може зберігатися у грунті до 20 років. Насіння дуже дрібне і може переноситися вітром, водою, тваринами або технікою. Видалення бур’янів неможливе через велику кількість пагонів у зоні ураження.

Найбільш ефективний метод захисту від вовчка – це використання генетично стійких гібридів, створених методом традиційної селекції.

Крім того, використання гібридів, стійких до імазамоксу, може забезпечити додатковий метод контролю для запобігання розвитку нових рас у тих випадках, коли використання гербіцидів на основі імазамоксу не шкодить наступній культурі у сівозміні.

повернутися

Зателефонуйте мені!